تفنگ لیزری جدید چین به معنای واقعی شما را آتش می‌زند ولی نمی‌کشد

تفنگ لیزری جدید چین به معنای واقعی شما را آتش می‌زند ولی نمی‌کشد

 

 

 

در عصری زندگی می‌کنیم که شانس دیدن نمونه واقعی هر سلاح و اسلحه خیالی استفاده شده در انیمیشن‌ها و کارتون‌های دوران کودکی‌مان را داریم.

پس از اینکه ایلان ماسک و شرکت‌اش یک تفنگ آتش‌زن وحشتناک و ترسناک ساختند و به صورت آنلاین فروخته و تحویل خریداران دادند؛ در حالی‌که هنوز مشخص نیست دقیقا چه کاربردی دارد؛

 

با خرید کالا از فروشگاه آرکا آنلاین یک فلش 32 گیگابایت با کیفیت هدیه بگیرید 
 

 

حالا زیاد جای تعجب ندارد که دست ارتش چین هم تفنگ‌های لیزری انیمیشن‌های ژاپنی را ببینیم؛ تفنگ‌هایی که می‌توانند هر آدم و شی را به آتش بکشند.

 

جهت مشاهده تمامی وب کم های فروشگاه آرکا آنلاین کلیک نمایید 

 

 


برخی رسانه‌های چینی گزارش دادند محققان این کشور یک نمونه اولیه تفنگ لیزری با اندازه و وزن AK-47 طراحی کردند که فعلا با نام ZKZM-500 شناخته می‌شود.

هدف تفنگ لیزری ZKZM-500 روشن است: آتش زدن افراد با پرتاب لیزر. گفته می‌شود این تفنگ می‌تواند از ۸۰۰ متری (نیم مایلی) یا کمی دورتر و نزدیک‌تر، افراد را مورد هدف قرار داده و اگر لباس‌های قابل اشتعال تن‌شان باشد؛ با اصابت اشعه لیزر، شعله‌ور شوند.

نیروهای استفاده‌کننده از تفنگ ZKZM-500 باید بخشی از لباس و بدن افراد را هدف قرار بدهند که قابل اشتعال باشد.

شبه‌تفنگی با مشخصات عجیب
از معدود اطلاعات منتشر شده دیگر درباره این سلاح می‌توان به وزن ۳ کیلوگرمی (۶.۶ پوندی) و کالیبر ۱۵ میلی‌متری اشاره کرد. به علاوه، از یک باتری قابل شارژ لیتیوم یونی سود می‌برد. این اسلحه قدرت پرتاب هزار پرتو لیزر در دو ثانیه با یک بار شارژ باتری دارد.

طبق سندی که ماه می درباره این تفنگ منتشر شد؛ قابلیت‌های کشندگی ندارد و هدف سازندگان‌اش کشتن افراد مورد حمله نیست. گفته می‌شود این اسلحه در هنگام تیراندازی صدای زیادی از خود تولید می‌کند.

برخی سایت‌ها از جمله تک‌کرانچ در فناوری ساخت تفنگ ZKZM-500 شک دارند و معتقداند هیچ فناوری نمی‌تواند با یک باتری لیتیوم‌یونی اشعه‌های لیزر را به یک کیلومتر آن‌طرف‌تر با توان سوزانندگی و آتش‌افروزی بیفکند. برخی سایت‌ها می‌گویند چنین اسلحه‌ای ساخته نشده یا اساسا طور دیگری کار می‌کند.

به هر حال، منابع چینی می‌گویند شرکت سازنده این تفنگ منتظر دریافت مجوزهای لازم برای تولید انبوه این سلاح برای نیروهای نظامی و امنیتی دولت چین است. ارتش و پلیس چین از مصرف‌کننده‌های اصلی این شبه‌تفنگ هستند.

تفنگ لیزری ZKZM-500 تنها یک نمونه از ده‌های فناوری و ابزاری عجیبی است که دولت چین در سال‌های اخیر تولید کرده یا در دست توسعه دارد. دولت چین در پی توسعه تراشه‌های RFID برای افزودن به خودروها و یافتن محل دقیق آن‌ها است. از پهپادهای پرنده با دوربین‌های کیفیت بالا برای ردگیری شهروندان چینی و سیستم‌های تشخیص چهره برای یافتن مجرمان در سطح شهر استفاده می‌کند.

نظرات

حاصل جمع : Captcha