اطلاعاتی درباره ویدئو پروژکتور Video projector

اطلاعاتی درباره ویدئو پروژکتور Video projector

 

درباره ویدئو پروژکتور :

 

اگر می خواهید  درباره ویدئو پروژکتور  اطلاعات کسب کنید باید بگم که این مقاله می تواند به شما درباره ویدئو پروژکتور  های مختلف و تاریخچه آنها اطلاعات زیادی بدهد، با ما همراه باشین

 

ویدئو پروژکتور چیست ؟ 

 

ویدئو پروژکتور وسیله ای است که سیگنال های تصویری و صوتی را که بزرگتر از حد واقعی خود هستند، بر روی سطح صاف مانند :( پرده نمایش، زمین، دیوار و ... ) پخش می کند، تمامی ویدئو پروژکتور های موجود حال حاضر بازار از دو بخش اصلی لنز و لامپ تشکیل شده است لازم به ذکر است که لنز این دستگاه وظیفه بزرگنمایی تصاویر دریافتی را بر عهده دارد و لامپ هم ویدیو را بر روی سطح نمایش می دهد و با تمام این اطلاعات می توانیم نتیجه بگیریم که کاربرد ویدیو پرژکتور فقط محدود به شرکت و محیط کار نیست و می توان این دستگاه را در اماکن مختلف مانند خانه و ... استفاده کرد، این دستگاه اسم های متعدد مثل ویدئو پروژکتور، پروژکتور، دیتا پروژکتور، Projection و .... دارد ولی تمامی این اسم ها دقیقا یک کار را انجام می دهند که آن کار گرفتن اطلاعات از یک دستگاه مثل کامپیوتر و نمایش دادن آن بر روی سطحی مثل پرده نمایش و .... است .

 

جهت مشاهده تمامی ویدئو پروژکتور های فروشگاه آرکا آنلاین کلیک نمایید 

 

 

 

جهت مشاهده تمامی پرده نمایش های فروشگاه آرکا آنلاین کلیک نمایید 

 

تکنولوژی های به کار رفته در ساخت ویدئو پروژکتور : 

 

در ساخت ویدئو پروژکتور قطعات متعددی وجود دارد ولی همانگونه که پیش تر ذکر شد در ساخت و تولید ویدئو پروژکتور های حال حاضر بازار دو قطعه اساسی یعنی لامپ و عدسی به کار رفته است، مشخصا عدسی ساختار بسیار پیش پا افتاده ای دارد ولی از آنجایی که نمی توان درباره لامپ این دستگاه این حرف را زد، قصد داریم تا تکنولوژی هایی که در تولید لامپ این دستگاه به کار رفته است را بررسی کنیم، تکنولوژی هایی که عبارتند از :( DLP و LCD و LED ) و شما باید به عنوان یک کاربر توجه کنید که چه مدل ویدئو پروژکتوری را خریداری می نمایید زیرا در هر کدام از آنها تکنولوژی به کار رفته در لامپ متفاوت است و طبق تکنولوژی به کار رفته در تولید ویدئو پروژکتور های مختلف، در این دستگاه ها تفاوت هایی همچون هزینه نگهداری، طول عمر، کیفیت تصویر و ... دارد .

 

فناوری DLP :

DLP که مخفف عبارت Digital Light Processing است و لازم است بدانید که ویدئو پروژکتور هایی که از این فناوری استفاده می کنند دارای آیینه های کوچک تری هستند و طبق اطلاعات به دست آمده طیف نوری که از این ویدئو پروژکتور ها خارج می شود شامل سه رنگ اصلی آبی، سبز و قرمز است و این نوع از ویدئو پروژکتور برای کلاس های درس و مکان های روشن گزینه مناسبی است .

 

 

فناوری LCD :  

LCD یا همان Liquid Crystal Dispaly از سه صفحه مجزا برای نشان دادن نشان دادن سه رنگ اصلی استفاده می کند، این ویدئو پروژکتور ها به صورت کلی از ویدئو پروژکتور های DLP ارزان تر هستند و وضوح تصویر آنها بالا تر است و لازم به ذکر است که گفته شود هزینه تعمیر و نگهداری آنها از نوع DLP بالا تر است، در این روز ها انتخاب یک ویدئو پروژکتور نوع LCD کار هوشمندانه تری است و امروزه بسیاری از ویدئو پروژکتور های موجود در بازار از نوع LCD هستند .

 

 

فناوری LED : 

فناوری LED ( light-emitting diode) کاربرد بسیار بالایی در زمینه نمایش تصاویر مختلف دارد و لازم به ذکر است که معنای این عبارت یعنی دیود مسطح نور، در ویدئو پروژکتور های LED برای نمایش تصویر از لیزر استفاده می شود و به همین دلیل لامپ این دستگاه دارای طول عمر بیشتری است جالب است بدانید که طبق اطلاعات به دست آمده ویدئو پروژکتور های نوع LCD و DLP فقط دارای چیزی حدود 5 هزار ساعت هستند ولی این عدد در ویدئو پروژکتور های LED چیزی بالغ بر 10 برابر این عدد است !

 

جهت کسب اطلاعات درباره پرده نمایش کلیک نمایید 

 

 

 

جهت کسب اطلاعات درباره شرکت اپسون کلیک نمایید 

 

نکاتی که باید هنگام خرید یک ویدئو پروژکتور به آن دقت نمایید : 

 

با گذشت زمان و با پیشرفت تکنولوژی این دستگاه ها به محبویب بیشتری دست یافتند و کاربران زیادی طالب آن شدند که این دستگاه را خریداری کنند ولی علارقم این هنوز هم کاربران زیادی هستند که درباره این دستگاه اطلاعات اساسی چندانی ندارند و نمی دانند که باید هنگام خریدن این دستگاه چه موضوعاتی را در نطر بگیرند، خب خوشبختانه ما امروز در این مقاله قصد داریم که به شما درباره باید و نباید هایی که هنگام خرید یک ویدئو پروژکتور باید به آن توجه داشته باشید بررسی کنیم، معیار هایی که عبارت اند از :  

 

1 لومن : یا همان شدت نور، ویدئو پروژکتور هایی که لومن آنها بالاتر است، دارای تصویر بهتر و روشن تری هستند .

2 رزولوشن : یعنی همان وضوح تصویر، در یک دستگاه هر چه قدر که رزولوشن بالاتر باشد، وضوح تصویر هم بالاتر است و طبیعتا قیمت آن هم بالا تر است . 

3 کنتراست ( تضاد رنگی ) ویدیو : همان طور که از اسم این تاپیک معلوم است این موضوع مربوط به رنگ تصویر است و معمولا هر چه قدر که کنتراست ویدیو نمایش داده شده توسط ویدئو پروژکتور بالا تر باشد کیفیت ویدیو نمایشی هم بالا تر است 

4 درگاه ورودی :  شما باید دقت کافی به درگاه ورودی ویدئو پروژکتور که می خواهید خریداری نمایید داشته باشید و باید طبق دستگاهی که می خواهید از آن استفاده بکنید اقدام به خرید یک ویدئو پروژکتور بکنید . 

 

شما می توانید ویدئو پروژکتور دلخواه خود را با قیمت خوب و شرایط استثنایی از فروشگاه آرکا آنلاین خریداری نمایید

 

 

 

 

 

 

نظرات

حاصل جمع : Captcha