اطلاعاتی درباره کابل کامپیوتر Cable

اطلاعاتی درباره کابل کامپیوتر Cable

 

اگر می خواهید درباره کابل کامپیوتر اطلاعات کسب کنید باید بگم که این مقاله می تواند به شما درباره کابل کامپیوتر های مختلف و تاریخچه آنها اطلاعات زیادی بدهد، با ما همراه باشین 

 

 

کابل کامپیوتر چیست و اهمیت آن چه قدر است ؟

 

در هر سیستم برای انجام تمامی کارها از جمله انتقال اطلاعات، گرفتن اطلاعات گرافیکی، وصل شدن به تلویزیون و ... استفاده از کابل ضروری است و ضرورت استفاده از این کابل تا حدی بالا است که به عبارت دیگر نمی توان از یک سیستم بدون وجود کابل استفاده کرد همانطور که می دانید در حال حاضر در بازار انواع مختلفی از کابل وجود دارد که در این مقاله آنها را بررسی خواهیم کرد، در ابتدا قصد داریم تا به نحوه تشکیل انواع کابل ها اشاره کنیم، به طور کلی هر کابل از یک یا چند سیم تشکیل شده است و با یک روکش بیرونی احاطه شده اند . 

 

جهت تمامی کابل های فروشگاه آرکا آنلاین کلیک نمایید 

 

 

 

جهت مشاهده تمامی مودم های فروشگاه آرکا آنلاین کلیک نمایید 

 

انواع کابل کامپیوتر های مختلف : 

 

1: کابل کامپیوتر گرافیکی ( VGA : Video Graphics Array ) : این نوع از کابل در سال 1980 تولید شده است و جزو یکی از قدیمی ترین کابل ها برای انتقال اطلاعات میان کارت گرافیک و کامپیوتر استفاده می شود ولی به دلیل پیشرفت تکنولوژی و عرضه شدن کابل های جدید تر این کابل ها امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و لازم به ذکر است که کابل های VGA معمولا در مانیتور، تلویزیون، لپ تاپ و کامپیوتر های مختلف استفاده می شود .

 

2: کابل کامپیوتر ( DVI : Digital Visual Interface ) : این کابل به دلیل قدیمی شدن کابل VGA ساخته و به بازار عرضه شد و دلیل تولید این کابل ها این بود که کابل های VGA دیگر نمی توانست که جواب تکنولوژی مانیتور های جدید را بدهد، و به همین دلیل این کابل جای خودش را با کابل vga عوض کرد و لازم به ذکر است که در حال حاضر در بازار چند نوع کابل DVI وجود دارد که هر کدام وظیفه خاصی را بر عهده دارد .

 

3: کابل کامپیوتر ( HDMI : High Definition Multimedia Interface ) : که از چند سال اخیر تا الان پر کاربرد ترین کابل برای اتصال بین کامپیوتر و دستگاه های دیگر مثل ماهواره ها محسوب می شود، لازم به ذکر است که این نوع از کابل دارای کیفیت بسیار خوبی هستند و برعکث کابل های گفته شده دیگر همزمان می توانند هم صدا و هم تصویر را انتقال بدهند و بهتر است گفته شود که این کابل هم مانند کابل DVI دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام کار به خصوصی انجام می دهند .

 

جهت کسب اطلاعات درباره شرکت لاجیتک کلیک نمایید 

 

 

 

 

4: کابل های ( USB : Universal Serial Bus ) : این نوع از کابل ها امروزه برای متصل کردن تجهیزات جانبی ای مانند کیبورد و موس تحت مصرف قرار می گیرند و هر چه قدر که تکنولوژی پیشرفت می کند این کابل ها هم از کیفیت و ساختار بهتری برخوردار می شوند، همانند کابل های ذکر شده دیگر این کابل ها دارای انواع مختلفی هستند .

 

لازم به ذکر است که در بازار کابل های دیگری مثل : IDE 5 و SATA 6 وجود دارد که کاربرد آنها نسبت به کابل های گفته شده دیگر کمتر است و چندان کاربردی نیستند در آخر قصد داریم تا به شما 

7: کابل Ethernet یا همان شبکه : را معرفی کنیم، همانطور که از نام این کابل معلوم است برای انجام کار های مربوط به اینترنت استفاده می شود و این کابل با متصل کردن دستگاه های مختلف مثل کامپیوتر و .. به مودم و یا سوییچ وظیفه خود را انجام می دهد و فکر کنم دیگر نیاز نیست ذکر کنم که این کابل ها دارای انواع مختلفی است !

 

 

جهت کسب اطلاعات درباره شرکت ای دیتا کلیک نمایید 

 

در آخر باید اضافه کنم که شما می توانید که کابل مورد نظر خود را با قیمت و کیفیت مناسب، به راحتی و با صرف کمترین زمان از فروشگاه آرکا آنلاین خریداری نمایید 

 

 

 جهت مشاهده تمامی کابل های فروشگاه آرکا آنلاین کلیک نمایید

 

 

 

 

Knet K-N۱۰۲۳ CAT۶ UTP

 

 

 

 

Knet K-VC۴۰۴

 

 

 

 

Adapter Power Cable For Laptop

نظرات

حاصل جمع : Captcha