اس اس دی اکسترنال سامسونگ مدل T۷

اس اس دی اکسترنال سامسونگ مدل T۷

 

 

 

 

SSD مخفف کلمات Solid-State Disk به معنی دیسک حالت جامد می باشد . منظور از جامد این است که هیچ قطعه ی متحرکی در آن قرار ندارد.فناوری دیسک ها مشابه فناوری فلش مموری می باشد.

دیسک سخت( HDD) ، شامل تعدادی قطعه به صورت مکانیکی می باشد. و در واقع این قطعات به صورت مکانیکی عمل می کنند. اما در حافظه ای مانند فلش چنین اجزایی وجود ندارد.در واقع هارد SSD فاقد اجزای مکانیکی قابل حرکت می باشند. و این یک مزیت آن به حساب می آید. مزیتی که امروزه موجب روی آوردن اکثر کاربران به استفاده از اینگونه هاردها شده است. از تولید کنندگاه لپ تاپ تا سرورها و… .


 

 

 

 SSD ۲.۵ 

 

این نوع از حافظه SSD بیشتر در رایانه‌های شخصی مورد استفاده قرار میگیرد. با گذشت زمان امکان نصب این نوع حافظه ها تکامل یافت. اما همچنان اندازه SSD ‌ها نباید زیاد بزرگ باشند به همین علت سازندگان SSD اولین قدمشان را جهت کوچک تر کردن حافظه‌ها برداشتند.   

 

با خرید کالا از فروشگاه آرکا آنلاین یک فلش 32 گیگابایت با کیفیت هدیه بگیرید 
 

 

حافظه SSD  با رابط کاربری  M.SATA 

 

m.SATA  یا  mini SATA  در واقع همان رابط ساتا می باشد. که در دستگاه های کوچک تر مانند لپ تاپ و مینی لپ تاپ ها کاربرد دارند. این حافظه ها مبتنی بر SATA  بوده و همچنان در بازار به فروش می رسند .  دقت کنید که این مدل را با مدل M۲ اشتباه نگیرید.

 

حافظه SSD با رابط M.۲

 

رابط M.۲ از تکنولوژی PCI Express بهره می برد و می تواند بسیار کوچیکتر از m.SATA طراحی شود . اگر به یک درایو مبتنی بر NVME  نیاز دارید ، M.۲ گزینه خوبی برای شما می باشد. حافظه  های M.۲‌ بسیار کوچک اند. به طوری که بین انگشتان دست قرار می‌گیرند. این نوع درایو ها به اسلاتهای PCIE متصل می‌شوند . که دارای ۴ خط انتقال داده است. به طور معمول این درایوها مبتنی بر NVME می باشند ولی حافظه های M.۲ را هم می توان پیدا کرد که مبتنی بر SATA  هستند. البته محبوبیت زیادی ندارند. اما دوتا از برندهای محبوب آن SAMSUNG ۸۶۰ EVO و WD BLUE ۳D NAND هستند.

 

 حافظه اس اس دی اکسترنال سامسونگ مدل T۷

حافظه اس اس دی اکسترنال سامسونگ مدل T۷ با ظرفیت ۱ ترابایت ،ابعاد 85x57x8 میلی‌متر و وزن 580 گرم ، رابط

USB، مقاوم در برابر لرزش و نوع فلش MLC ، از آرکا آنلاین قابل خرید میباشد.

 

 

خدایا شکرت 

 

نظرات

حاصل جمع : Captcha