انواع شارژر لپ تاپ

انواع شارژر لپ تاپ

 

 

 

معمولا آداپتور یا شارژر لپ‌تاپ‌ با برندهای گوناگون لنوو ، اچ پی ، ایسر ، سونی ، ایسوس در بازار یافت میشوند. برای خرید انواع شارژر لپ تاپ پیش از هر چیز نیاز است که برند یا مدل لپ تاپ را در نظر بگیرید . چرا که ممکن نیست که از آداپتور لپ تاپ دیگری ( رایانه کیفی ) برای لپ تاپ دیگری استفاده شود.حتی اگر فیش آداپتور آن به ورودی برق دستگاه شما بخورد. 

 

جهت مشاهده تمامی شارژر های فروشگاه آرکا آنلاین کلیک نمایید 

 

نکات ضروری هنگام خرید اینترنتی انواع شارژر لپ تاپ  :

 

  • مطابقت ولتاژ و آمپر شارژر با لپ تاپ :

 

در خرید شارژر لپ تاپ ، بهتر است شارژری بخرید که برند آن با لپ تاپتان یکی باشد. پس از شناسایی و در نظر گرفتن برند لپ تاپ ، نیاز است که به دو مورد دیگر توجه ویژه کرد. نخستین مورد ولتاژ و دومی مورد شدت جریان است. آداپتور در واقع یک کاهنده ولتاژ است . که برق 220 ولت یا 110 ولت AC را به برق مورد نیاز دستگاه شما تبدیل می‌کند. حتما توجه کنید برای خرید شارژر لپ‌تاپ همان آداپتوری را تهیه کنید که هنگام خرید لپ تاپ روی دستگاه بوده است.

 

با خرید کالا از فروشگاه آرکا آنلاین یک فلش 32 گیگابایت با کیفیت هدیه بگیرید 
 

 

نکته دیگر که دارای اهمیت است خرید کابل پاور یا کابل سه پین مخصوص است. که به صورت ویژه باید تهیه شود. 

 

مطابقت ولتاژ و آمپر شارژر و لپ تاپ در خرید انواع شارژر لپ تاپ ، اهمیت بالایی دارد. بالاتر بودن ولتاژ شارژر از لپ تاپ باشد ، باعث میشود دستگاه به سرعت داغ کرده و بوی سوختگی از روی برد آن بلند میشود. لذا تطابق دقیق ولتاژ ، موضوع بسیار پر اهمیتی است.

اگر آمپر شارژر لپ تاپ بالاتر باشد اتفاق خاصی نمیافتند و آسیبی به لپ تاپ نخواهد رسید. نهایتا باطری لپ تاپ سریع تر شارژ میشود. اما اگر آمپر شارژر از لپ تاپ کمتر باشد موجب آسیب رسیدن به باطری خواهد شد.

 

  • بررسی سر فیش شارژر و لپ تاپ:

 

  1. سوالی که ممکن است در خرید اینترنتی انواع شارژر لپ تاپ برای شما هم پیش بیاید، این است که آیا می توان از شارژری با برند دیگر اما با آمپر و ولتاژ یکسان استفاده کرد؟ بله می توان استفاده کرد. و آسیبی به دستگاه وارد نمی شود. آداپتور لپ تاپ تکنولوژی منحصر بفردی ندارد . و فقط وظیفه تامین برق با ولتاژ و آمپر را دارد. فقط کافیست سر فیش ها با هم مطابقت داشته باشند.
  2. پلاریته + و – خروجی آداپتور جدید شما باید همانند پلاریته خروجی آداپتور قبلی شما باشد.
  3. ولتاژ و جریان خروجی هر آداپتور بر روی برچسب مشخصات آن ذکر شده است. به عنوان مثال  در  آداپتوری خروجی آداپتور  ۱۹ ولت ۴٫۷۴ آمپر می باشد.

 

زمانی که تصمیم به خرید آداپتور جدید دارید قانون زیر را باید در نظر داشته باشید:

۱- ولتاژ خروجی آداپتور باید کاملا یکسان باشد و جریان آن می تواند مساوی و یا بیشتر از آداپتور اورجینال باشد.

۲- به عنوان مثال، چنانچه یک لپ تاپ نیاز به یک آداپتور ۱۹ ولت ۴٫۷ آمپر داشته باشد، به جای آن می توان از ۱۹ ولت ۶٫۳ آمپر  استفاده کرد.

 

مهم ترین عوامل خرابی انواع شارژر لپ تاپ :

 

رعایت مواردی که به طور عمده باعث خرابی شارژر لپ تاپ میشود ، باعث بالا رفتن عمر شارژر لپ تاپ شما و جلوگیری از صرف هزینه های اضافی برای خرید شارژر جدید میشود. این موارد عبارت ان از :

 

_ نوسانات برق

_ اب خوردگی

_  ضربه خوردن در برخی مواقع

_ استفاده ی نادرست از شارژر

_ بد جازدن سوکت شارژر در لپ تاپ و ….

 

از چه فروشگاهی شارژر لپ تاپ خریداری کنم ؟

 

برای خرید اینترنتی انواع شارژر لپ تاپ ، میتوانید از فروشگاه اینترنتی آرکا آنلاین اقدام به خرید کنید. قبل از اقدام به خرید ، حتما ویژگی های شارژر لپ تاپ اورجینال را بررسی و از خرید خود اطمینان کافی را حاصل کنید.

 

 

خدایا شکرت 

نظرات

حاصل جمع : Captcha