یک شارژر لپ تاپ خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

یک شارژر لپ تاپ خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

 

 

 

 

لپ تاپ ها سیستم های قابل حمل هستند .که منبع برقشان، به شکل یک باتری قابل شارژ است. باتری لپ تاپ برای شارژ شدن مدت زیادی صرف میکند.و  لپ تاپ ها برای شارژ این باتری ها از شارژرهای برقی استفاده می کنند. که به خروجی های برق متصل می شوند.

 

با خرید کالا از فروشگاه آرکا آنلاین یک فلش 32 گیگابایت با کیفیت هدیه بگیرید 
 

 

مدل های لپ تاپ زیادی در بازار وجود دارند.و هر کدام از آنها از مدل و نوع خاص شارژر استفاده می کنند. هنگام خرید آداپتور لپ تاپ، خریداران باید به مدل و ولتاژ و نیازمندی های لپ تاپ خود دقت کنند. همچنین در خرید شارژر لپ تاپ باید به این مورد توجه کنید که یک شارژر لپ تاپ خوب چه ویژگی هایی دارد ؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید .

 

جهت مشاهده تمامی شارژر های فروشگاه آرکا آنلاین کلیک نمایید 

 

استفاده از شارژر لپ تاپ نامناسب چه معایبی دارد ؟

 

استفاده از شارژر لپ تاپ یا کابل برق نا مناسب به راحتی می تواند باعث افت سرعت و همچنین کاهش عملکرد و کاهش عملکرد و همچنین کاهش کارایی در اجزای سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ میشود. و این میزان افت سرعت و همچنین عملکرد لپ تاپ در اینگونه شرایط به مدل لپ تاپ و آداپتوری که از آن استفاده می کند، وابسته است . و افت و کاهش عملکرد در دستگاه شما هم می تواند به دلیل استفاده از کابل های برق نامناسب ایجاد شود.

 

جهت کسب اطلاعات درباره شرکت دل کلیک نمایید 

 

چگونه می توانیم طول عمر شارژر لپ تاپ را طولانی تر کنیم؟

 

شارژر یکی از مهم ترین و اصلی ترین اجزاء هر لپ تاپی به شمار می آید . که بدون آن استفاده از لپ تاپ امکان پذیر نخواهد بود. مواقعی مانند وصل کردن یا جدا کردن شارژر از لپ تاپ و یا به هنگام حمل کردن امکان آسیب دیدن شارژر لپ تاپ زیاد است . اما با نکاتی که در ادامه بیان خواهیم کرد به راحتی می توانید عمر شارژر لپ تاپ خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرکت ایسر کلیک نمایید 

 

  • سیم های شارژر لپ تاپ خیلی حساس هستند. پس سعی کنید آنها را روی سطوح لبه تیز قرار ندهید. به این دلیل که به مرور زمان روکش سیم شارژر از بین می رود. و در نتیجه باعث ساییده شدن و از بین رفتن سیم های داخلی آن می شود
  • آداپتور لپ تاپ هم به مانند تمامی وسایل دیگر به هوای کافی نیازمند است. پس سعی کنید آن را در جایی قرار دهید که هوای کافی بتواند به آن برسد و این از داغ شدن بیش از حد آداپتور جلوگیری می کند. می توانید نشانگر موس را روی آیکون باتری قرار دهید. و اگر با پیغامی مانند plugged in, not charging مواجه شدید حتماً دو شاخه شارژر لپ تاپ را از پریز برق جدا کنید. و اجازه دهید تا آداپتور خنک شود.
  • برای جابجایی و حمل شارژر لپ تاپ حتماً آن را در کیف قرار دهید. این کار شما از افتادن و در نتیجه آسیب دیدن و ضربه خوردن آن جلوگیری می کند
  •  به هنگام جمع کردن آداپتور لپ تاپ حتماً آن را به صورت شل به دور هم بپیچید .تا فشرده شدن و یا تا شدن سیم ها موجب قطعی آنها نشود .

 

نکات مهم در خرید شارژر لپ تاپ :

 

نکته اول: حتماً به ولتاژ و آمپر شارژر لپ تاپ دقت داشته باشید. و قبل از خرید ، آنها را مطابقت دهید. به طور مثال اگر ولتاژ روی شارژر به نسبت ولتاژ لپ تاپ بیشتر باشد قطعاً لپ تاپ به سرعت داغ می شود.

نکته دوم: بررسی کنید که آمپر شارژر لپ تاپ از آمپر لپ تاپ کمتر باشد چرا که این مورد به مرور زمان به باطری لپ تاپ آسیب وارد خواهد کرد.

نکته سوم: مطمئن شوید که شارژر اورجینال برای لپ تاپ خود تهیه کرده اید. 

فروشگاه آرکا آنلاین با ارائه ی انواع شارژر های اوجینال در تلاش است تا نیاز مصرف کننده را به بهترین شکل ممکن پوشش دهد. 

 

 

خدایا شکرت 

نظرات

حاصل جمع : Captcha